-
Arystokracja. Powojenne losy polskich rodów.
Rody, które na trwałe zapisały się w historii Polski. Nazwiska, które znamy z podręczników; wielcy bohaterowie, wodzowie, kanclerze, ale i zdrajcy kierujący sie prywatą. Zawsz – w pierwszych szeregach, kiedy nadciągaly dziejowe zawieruchy.
Zadarcia rogów.
-
Detektyw Krzysztof Rutkowski. Porwana.
Zarysowania, zadarcia okładek.
,,Krzysztof Rutkowski w poruszającym wywiadzie ujawnia tajemnice, których nikomu do tej pory nie zdradzał."
-
Dziewczyny z konspiry
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Bohaterkami tej książki są działaczki polskiej opozycji demokratycznej. Przedstawiamy niezwykłe kobiety reprezentujące Solidarność i inne organizacje, dzięki którym dokonała się w Polsce przemiana ustrojowa.''
-
Knebel. Cenzura w PRL-u.
21 rozmówców Błażeja Torańskiego: dziennikarzy, reżyserów, grafików, kompozytorów i estradowców odsłania kulisy swoich kontaktów z cenzurą. Ujawniają mechanizmy, dzięki którym władza potrafiła skutecznie zmusić twórców do trudnych ustępstw, a wielu nawet do współpracy.
-
-
Safari za progiem domu
Brawurowa podróż w codzienność dzikich zwierząt Polski. Opowieść o narodzinach i śmierci, miłości i zdradzie, przyjaźni i kanibaliźmie, atakach i sztuce uniku.
-
Tajemnice stanu wojennego
Wielkie ucieczki przywódców Solidarności, podziemna telewizja i nielegalne radio antykomunistyczne, puste półki, milczące telefony i konferencje prasowe Urbana, dramatyczne losy internowanych i napisy na murach „Wrona orła nie pokona” i „Junta juje”. Ile pamiętamy ze stanu wojennego?