Regulamin internetowej strony www antykwariatu „Książka dla Każdego”.

Obowiązuje od: 27 marca 2024 r.

§ 1
Sklep internetowy, działający pod adresem www.conrada11.pl, prowadzony jest przez Waldemara Szatanka i Grzegorza Cieleckiego, prowadzących działalność gospodarczą „Książka dla Każdego” Waldemar Szatanek, Grzegorz Cielecki , nr NIP 118-15-82-324, nr REGON 016425626, z siedzibą w Izabelinie ul. Łąkowa 13. W dalszej części sklep internetowy określany jest jako Antykwariat.

§ 2.a
Sklep internetowy Antykwariatu prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet. Oferta jest ważna, aż do wyczerpania stanu magazynowego Antykwariatu.

§ 3.a
Zamówienia są przyjmowane przez stronę internetową www.conrada11.pl poprzez informatyczne oprogramowanie sklepu.

§ 3.b
Po złożeniu zamówienia Klient dostaje pocztą elektroniczną (e-mail’em) list potwierdzający przyjęcie zamówienia, zawierający kwotę należności (brutto) = koszt książek + koszty przesyłki. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po stwierdzeniu wpłynięcia środków na konto bankowe:
„Książka dla Każdego”
ul.Łąkowa 13, 05-080 Izabelin
73 1160 2202 0000 0000 3604 2653

Antykwariat honoruje:

 • przedpłatę w formie przelewu na konto
 • przedpłatę w formie przelewu poprzez serwis przelewy24.pl
 • płatność gotówką przy odbiorze osobistym w antykwariatach należących do sieci KDK „Książka dla Każdego” podanych w formularzu zamówienia
 • płatność kartą przy odbiorze osobistym

§ 4.a
Po złożeniu przez Klienta zamówienia, wpłata (koszt książek + koszty przesyłki) lub odbiór osobisty powinny nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 14 dni. Po tym terminie zamówienie nieopłacone zostanie anulowane, a książka/książki będące w tym zamówieniu ponownie staną się dostępne w sprzedaży.

§ 4.b
W przypadku otrzymania przez Antykwariat wpłaty po anulowaniu zamówienia:

 • jeśli Antykwariat nadal posiada książki, które były zamówione, następuje realizacja anulowanego zamówienia.
 • jeśli Antykwariat nie posiada już książek, które znajdowały się w anulowanym zamówieniu, Antykwariat zwraca wpłatę, przelewem bankowym na wskazane przez wpłacającego konto.

§ 5
Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon fiskalny lub, po wybraniu przez Klienta, faktura VAT. Faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są gotowe do wysyłki lub odbioru.

§ 6
Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu wysłania zamówienia. Wprowadzanie zmian w zamówieniu można przeprowadzić: telefonicznie i/lub pocztą elektroniczną: conrada11@conrada11.pl, gdzie koniecznie należy podać NUMER ZAMÓWIENIA, swoje imię i nazwisko wraz z dokładnym opisem zmiany, w przeciwnym wypadku zmiana nie zostanie uwzględniona. Klient nie może zmienić zamówienia, które już zostało wysłane.

§ 7
Klient może wycofać złożone zamówienie mail’em conrada11@conrada11.pl, podając koniecznie NUMER ZAMÓWIENIA, swoje imię i nazwisko. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.

§ 7 a – Klient ma prawo w każdej chwili za pomocą mail’a ( conrada11@conrada11.pl ) lub telefonicznie do zmian swoich danych lub do ich usunięcia.

§ 7 b – Dane klientów służą tylko i wyłącznie dostarczeniu zamawianego towaru, nie są przechowywane, przetwarzane ani udostępniane osobom trzecim.

§ 8
Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Koszty dostawy zostaną uwzględnione w składanym zamówieniu. Dostawa towaru odbywa się w sposób wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu.

§ 9
Czas realizacji zamówienia wynosi 2-5 dni roboczych. Jest to czas, który upływa od wpłynięcia środków na konto bankowe do chwili wysłania przesyłki. Przesyłki dostarcza:

 • Poczta Polska – przesyłka priorytetowa, czas dostawy około 2-14 dni robocze,
 • InPost poprzez usługę Paczkomatową
 • dowolną firmą kurierską uzgodnioną z klientem, koszt wysyłki kurierskiej zależy od cennika danej firmy.

§ 10
Wszystkie książki dostępne w antykwariacie są traktowane jako towar używany. Ukryte wady w książkach tj. uszkodzenia nie podane w opisie technicznym książki np. brakujące lub niezadrukowane strony, mogą być podstawą do wymiany książki lub zwrotu pieniędzy. W terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty dostarczenia do siedziby antykwariatu spornego towaru klient zostanie poinformowany o sposobie załatwienia sprawy. Niezwłocznie otrzyma zwrot pieniędzy lub towar pozbawiony wad i uszkodzeń. W celu złożenia reklamacji nie wymagany jest konkretny formularz wystarczy kontakt za pomocą mail’a lub listu zwykłego.

§ 11
Klient ma możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyn, w terminie do 14 dni. Zwracana jest mu wtedy cała kwota zakupu (koszt towaru oraz koszt przesyłki.)

W celu odstąpienia od umowy nie wymagany jest konkretny formularz wystarczy kontakt za pomocą maila lub listu zwykłego.

§ 12
Książki wydane przed rokiem 1964 NIE MOGĄ być wysłane poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez stosownego zezwolenia Ministra Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. W przypadku braku takiego zezwolenia Antykwariat odmówi wysłania przesyłki za granicę.

§ 12. a – Dane do wysyłek międzynarodowych. Są dwa kody międzynarodowe:

 • IBAN : PL (pisze się go przed numerem konta)
 • SWIFT : BIGBPLPW

§ 12. b
Antykwariat zastrzega sobie prawo do zmian niniejszego regulaminu. Zmieniony regulamin obowiązuje od godziny 00:00:00 kolejnego dnia od dnia jego ogłoszenia. Wszystkie zamówienia złożone w Antykwariacie do tego terminu są realizowane na podstawie zapisów regulaminu sprzed zmian. Za termin złożenia rozumie się zapisanie zamówienia w bazie danych strony internetowej www.conrada11.pl, a nie dzień wpłynięcia środków na konto bankowe.

§ 13
Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy. Właściwość miejscowa sądu jest określona w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego (art. 27-46).