-
„Wróbel„ z „Kamieni na szaniec„
Wspomnienia dowódcy jednego z plutonów batalionu Zośka.
Zadarcia i zagniecenia okładek i rogów. Okładka miękka.
-
,,Wróbel” z ,,Kamieni na szaniec”. Wspomnienie o przyjacielu.
Zarysowania, zadarcia, zagniecenia okładek, przykurzenia.
,,Ta książka jest dopełnieniem Kamieni na szaniec Aleksandra Kamińskiego. Autor w książce tej opisuje życie i udział w wojnie Jerzego Horczaka (Wróbel), który był szkolnym przyjacielem J.B. Deczkowskiego.''
-
Matka Hłaski
Okładka miękka, rogi lekko zagięte, przykurzenia.
Barbara Stanisławczyk , dwa lata temu , jeszcze na studiach , zaczęła badania nad zyciem Marka Hłaski… Marek przestał żyć, gdy ona była dzieckiem….
Co trzeba aby powstał mit współczesny? Musi być okupiony tragedią, niezwykłym splotem okoliczności, wikłającym kogoś, czyje działanie wyważyło go ponad przeciętność. (…)
Z książki Baśki Stanisławczyk wynika, że matka zaczęła kochać Marka, gdy go straciła i została na zawsze sama. Ale on już tego nie wiedział. Przewrażliwienie i nadspostrzegawczość, które karmiły jego talent, stały się zalążkiem jego zagłady, bo „”wszyscy byli odwróceni””(Z posłowia Krzysztofa Kąkolewskiego)
-
-
Miłość i śmierć Krzysztofa Kamila
Okładka miękka powycierana, rogi lekko zagięte.
Książka jest namiętną opowieścią o życiu poety i jego bliskich. Wszystko – od rodzinnej historii, poprzez dzieciństwo, lata szkolne i małżeństwo z Barbarą, śmierć, którą badacz stara się odtworzyć nie zaniedbując żadnego szczegółu i nie bagatelizując sprzeczności – zostało w niej zrekonstruowane z zadziwiającą rzetelnością. Czytając książkę o Baczyńskim odczuwa się chwilami podziw dla jej autora, który w trudnych czasach stanu wojennego, będąc wyrzuconym z pracy przez ówczesnych weryfikatorów, szedł uparcie śladami poety. Z fascynacji Budzyńskiego powstała niezwykła biografia traktująca o poecie-legendzie, uosabiającym sobą najpełniej mit polskiego twórcy i patrioty.
-
Miłość i śmierć Krzysztofa Kamila
Okładka miękka, rogi lekko zagięte, przykurzenia. Wpis – dedykacja
-
Polski Śpiewnik Narodowy
Obtarcia, zarysowania obwoluty.
,,200 pieśni narodowych wraz z nutami oraz historią powstania."
-
Puszcza
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,Najbardziej znana powieść Józefa Weysenhoffa. Jak nikt inny potrafił odtworzyć piękno krajobrazu rodzinnego Polesia i efektownie przybliżyć czytelnikowi urodę kresów wschodnich."
-
Regiony wielkiej herezji rzecz o Brunonie Schulzu
Okładka miękka, rogi lekko zagięte, przykurzenia.
-
-
Szukanie Beegera – opowiadania gojowskie
Trzy wstrząsające opowiadania o odczuwaniu przez gojów, czyli nie Żydów, świata i kultury Żydów polskich, zniszczonych z nienawiści, pochłoniętych przez historię.
Okładka miękka powycierana i lekko zagięta, przykurzenia.