-
-
-
Druidzi
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,Autor sięgając do tradycyjnych legend i przekazów, odsłania świat starożytnych Celtów i dominującej w nich kasty- druidów pełniących funkcje lekarzy, filozofów, historyków, królewskich doradców, a także poetów i wróżbitów."
-
Dziewiętnaście sekund
Obtarcia, zadarcia okładek, przykurzenia.
,,Sandrine i Gabriel są razem od dwudziestu pięciu lat, lecz oboje wiedzą, że ich związek stopniowo się wypala. Dają sobie ostatnią szansę, wymyślając pewną grę. Umawiają się na decydujące spotkanie w paryskim metrze, gdzie zdarzy się COŚ, czego nikt nie przewidział. I będzie to dopiero początek brutalnego, nieodwracalnego dramatu…"
-
-
-
-
-
-
Judaizm
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,Rabin, historyk i pisarz, przedstawia dzieje i założenia swojej religii, ukazuje judaizm jako jedną z najwspanialszych przygód duchowych ludzkości."
-
-
-
-
Podręcznik przedszkolanki (Grupa starsza)
Okładka miękka, przykurzenia. Skasowane pieczątki biblioteczne.
-
Święta i obyczaje żydowskie
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,Autorka omawia rodowód i znaczenie żydowskich świąt oraz związane z nimi obrzędy i rytuały, skupiając się głównie na obyczajach rozpowszechnionych wśród Żydów polskich z czasów przed zagładą."
-
-
-
Wieczory kaluki
Okładka miękka wytarta, rogi zagięte, przykurzenia.Najbardziej żydowska powieść, jaką kiedykolwiek napisanoMax Glickman, zawodowy rysownik, tworzy komiksy o cierpieniach swojego ludu, którymi nikt, zwłaszcza sami Żydzi, się nie interesuje. Na przekór anty- i filosemitom wiedzie całkiem znośne życie – z dala od matki zajętej głównie karcianą grą w kaluki i całej stukniętej reszty.Ale uparta przeszłość powraca, gdy z więzienia wychodzi jego szkolny kumpel Manny Washinsky. Max nawiązuje z nim kontakt i usiłuje dociec, dlaczego Manny zrobił Buchenwald z własnego domu dusząc gazem swoich rodziców.Wieczory kaluki to powieść o relacjach między Żydami i gojami, o istocie żydowskości i człowieczeństwa.
-
-
Żebrak z Jerozolimy
Zarysowania, zadarcia okładek.
,,To kolejna powieść Elie Wiesela, w której pobrzmiewa złowrogie echo wspomnień z Auschwitz. Autor gromadzi swoich bohaterów – rzeczywistych i wymyślonych, żywych i umarłych – u stóp Ściany Płaczu, osadzając ich w realiach jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Izraela – wojny sześciodniowej.''