-
-
Broniewski w potrzasku uczuć – Listy Władysława Broniewskiego i Ireny Helman
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,To historia romansu Władysława Broniewskiego i Ireny Helman."
-
Chcę wszystko
Obtarcia i zarysowania okładek.
,,W 1840 roku Charlotte Bronte rozpoczęła pisanie pełnej namiętności opowieści i… po latach Dorota Combrzyńska-Nogala tworzy jej dalszą część."
-
Chcę wszystko
Niewielkie ślady użytkowania.
,,W 1840 roku Charlotte Brontë rozpoczęła pisanie pełnej namiętności opowieści o panu Ashworth, niezwykle krewkim dżentelmenie, potrafiącym w ciągu kilku lat stracić i odzyskać fortunę. Po śmierci ukochanej żony pozostaje mu córka wychowywana na pensji. W momencie, kiedy dziewczyna wraca do domu opowieść Brontë urywa się i… po latach Dorota Combrzyńska-Nogala tworzy jej dalszą część.''
-
Cud pocałunku, czyli jak nie zostałam świętą
Okładka miękka, przykurzenia.
Antonia jest z pochodzenia Włoszką, ale mieszka w Ameryce. Wychowuje ją silnie wierzącą matka prowadząca sklep z włoskimi produktami, z których wyrobu słynie. W pokoju Antonii stoi duża figura jej patrona, świętego Antoniego i wiszą tradycyjne święte obrazki. Dziewczynka obsesyjnie rozmyśla o świętych, a nawet pisuje do Watykanu listy prosząc o uczynienie jej patronką czegoś, co nieustannie stara się wymyślić. Twierdzi, że skoro istnieje patron gąsienic, ona także może być odpowiedzialna za coś. Jej najnowszym pomysłem jest objęcie patronatem drzew figowych, których hodowanie w Ameryce wcale nie jest takie proste.Ale choć Antonia dorasta w rodzinie surowo przestrzegającej zasad religijnych i moralnych, i chodzi do szkoły klasztornej, prowadzonej przez Karmelitanki Bose, jest normalną współczesną dziewczyną. Podkochuje się w pięknym Andym, dokłada rozpaczliwych starań, żeby mimo kontroli matki uczynić skromny szkolny mundurek nieco bardziej nieskromnym, a do świętego Judy pisze petycje w sprawie pocałunków. Równolegle, dążąc do godności patronki, czyni starania, by zostać świętą, postanawiając jednak zignorować podstawowy fakt, że można otrzymać tę godność dopiero po śmierci. W ramach umartwiania ciała, zamiast włosiennicy decyduje się nosić stanik, rozsądnie uważając go za równie niewygodny. Odnotowuje przeróżne codzienny wydarzenia, które postrzega jako cuda. W tym prywatnym procesie beatyfikacyjnym przeszkadzają jej nieco zaloty Michaela, ku jej rozczarowaniu i pomimo odpowiedniego imienia zupełnie nie przypominającego archanioła…
-
Drewniak
Okładka miękka
Pewnego dnia Łucja Nowakówna kupuje kolejne, ale za to wyjątkowo dizajnerskie śliwkowe buciory, rzuca chłopaka, wygodne mieszkanie
i przeprowadza się do odziedziczonego po wuju drewniaka bez porządnej łazienki, ale za to z piecem i dzikim lokatorem. Do tego momentu, oprócz nudnego narzeczonego, miała tylko przyjaciela z dzieciństwa, napakowanego łysola Bronka Skrzętnego. Teraz zaprzyjaźnia się z nowymi sąsiadami: karlicą panią Marlenką, handlarzem antyków Władkiem Szuszfelakiem, synem zmarłej lokatorki wuja, filmowcem przyrody – Januszem Poniewieskim, a także patykowatą Basią z trójką podobnych do niej dzieci.
Łucja rysuje komiks, do którego potrzebuje marionetki. W tym celu udaje się do teatru lalkowego, gdzie poznaje bardzo przystojnego i uwodzicielskiego aktora Walerego Dębowskiego. Od pierwszych taktów wspólnie przetańczonego tanga jasne jest, że niesamowicie pociągają się wzajemnie, ale dziewczyna klasyfikuje go jako maczo i nie chce o nim myśleć.
W dodatku, w okolicy drewniaka zaczyna pojawiać się niezwykły klaun…
-
-
Dżoker
Zarysowania, zadarcia okładek.
,, To opowieść o trzydziestolatkach, którzy latach trzydziestych mieli wszystko i mocno chcieli wierzyć, że tak już zostanie na zawsze. Niestety, to nie oni rozdawali karty…"
-
Ezotero córka wiatru
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Ta wciągająca historia z pogranicza kryminału, fantasy i powieści obyczajowej przeniesie czytelników w ezoteryczny świat matki i córki, które łączy wszystko, a jeszcze więcej dzieli."
-
Ja, Bona
Niewielkie ślady użytkowania.
,Bona Sforza di Aragona, żona króla Zygmunta Starego i matka Zygmunta Augusta – ostatniego z dynastii Jagiellonów idzie przez życie kierując się dwoma drogowskazami: słowem „chcę – voglio“ i „muszę – must“. Książka jest próbą zrozumienia matki, żony, teściowej i władczyni; taka kolejność wydawała się autorce słuszna i właściwa.
-
Janosik prawdziwa historia – Film Agnieszki Holland i Kasi Adamik
Oprawa twarda, przykurzenia.
-
Jego Ekscelencja na herbatce z Goringiem
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Pasjonująca, oparta na faktach opowieść. Środowisko dyplomatyczne Berlina lat 30 XX wieku."
-
Karmin
Zadarcia, zagniecenia okładek, dedykacja od autorki.
,,Czworo bohaterów, dwa kontynenty, jedna księga. Zmysłowa, bogata, intrygująca powieść wprowadza w świat dzieł sztuki – tych wykonanych ręką ludzką i tych naturalnych, chociaż ginących. Bohaterowie nieustannie borykają się z przeszłością – świata i własną. Jedne wspomnienia chcą ocalić, inne wymazać.''
-
Mędrzec kaźni
Niewielkie slady użytkowania.
,,Wiosna 1939 roku, Paryż. Wojna wisi w powietrzu. Amerykański dziennikarz przyjeżdża, by przeprowadzić wywiad z miejskim katem. Tematyką książki jest kara śmierci, jej sens, istota widziana oczami paryskiego kata a prezentowana z perspektywy jego doświadczeń nabytych w czasie wieloletniego doświadczenia."
-
-
Na Pragę nie wrócę
Zarysowania , zagniecenia okładek. Dedykacja autorki.
,,W gąszczu powieściowych wątków nie zabraknie niepokojącego kryminału, pogmatwanego romansu i dziennika po Europie, z bezcenną instrukcją obsługi włoskiej komunikacji miejskiej oraz przewodnika po lokalach gastronomicznych warszawskiej Pragi."
-
Nebraska
Obtarcia okładek.
,,Nebraska to opowieśc o prawdziwej Ameryce, o bezkresnych stanach oglądanych okiem przenikliwego polskiego pisarza."
-
O grzybach, rybach, kobietach i sensie życia – czyli rozmówki z Alusiem Curunią
Zarysowania, zadarcia okładek.
,,Aluś Curunia to mężczyzna na nie: niebogaty, niekształcony, niepracujący na stałe, niestroniący od piwka i nieradzący sobie z tytoniowym nałogiem. Mówi o sprawach prostych, o zdarzeniach zwyczajnych i typowych, takich na co dzień i od święta. W jego opowieściach są ryby, grzyby, zimne nóżki i coś na apetyt… ''
-
Oplątani Mazurami
Zadarcia i zagniecenia okładek i rogów.
"18 opowieści to efekt współpracy z mrągowskimi reginalistami."
-