-
-
-
Anty.TINA (Rozmowy o lepszym świecie, myśleniu i życiu)
Obtarcia, zarysowania, zadarcia, zagniecenia okładek.
Zbiór wywiadów przeprowadzanych przez znanego polskiego dziennikarza dla tygodnika "Polityka".
-
-
-
Bieda
Obtarcia, zarysowania, zadarcia okładek.
,,Bieda pozostaje jednym z najbardziej palących problemów naszych czasów. Autorka zapoznaje czytelnika ze znaczeniem i doświadczeniem biedy we współczesnym świecie. To pożyteczna lektura dla studentów nauk społecznych oraz badaczy, działaczy społecznych i polityków."
-
Błyski
Zarysowania, zadarcia okładek.
,,Oryginalne małe formy poetyckie: sentencje i aforyzmy, fragmenty prozy poetyckiej, zanotowane w lapidarnej formie różnorodne obrazy i refleksje, jak mówi poetka – ślady codziennej krzątaniny umysłu, z której poezja chce się wydostać na strzelistą drogę wiersza lub poematu prozą.''
-
Cholerna niepodległość
Okładka miękka, rogi lekko zagięte.
Cholerna niepodległość” to zwięzły esej o potrzebie niepodległości, wymaganiach, jakie stawia przed nami niepodległość, planach zbudowania w Europie superpaństwa na gruzach państw. To zarazem pisana z pozycji zwolennika wejścia Polski do Unii Europejskiej rzecz o tym, jak ten – w założeniu – związek suwerennych państw wpada dziś w niekontrolowany korkociąg integracji. To jednocześnie pamflet przeciw tym, którzy, sprzeniewierzając się konstytucji, snują jawnie i publicznie plany wyrzeczenia się niepodległości i przemienienia Polski w gubernię, land bądź stan.
-
-
-
Czego chcecie ode mnie, Wysokie Obcasy?
Najbardziej osobista z książek tej autorki. Summa jej przemyśleń na temat społeczeństwa i kultury, a zarazem próba odnalezienia siebie na styku dwóch medialnych wizerunków: feministycznej buntowniczki i liberalnej intelektualistki. Książka odważna i bezkompromisowa, z pasją i polemicznym mistrzostwem podejmująca tematy tabu (np.: rodziny homoseksualne, rola Kościoła w polskim życiu publicznym, naturalne nierówności dzielące ludzi), a przy tym błyskotliwa i pełna cudownego, sarkastycznego humoru.
Okładka miękka, rogi lekko zagięte. -
-
-
-
Globalna sprawiedliwość
Zarysowania, zadarcia okładek.
,,Jon Mandle bada znaczenie pojęcia globalnej sprawiedliwości i dostarcza czytelnikom przystępnego wprowadzenia w podstawowe koncepcje i dyskusje na tym polu. Przekonuje, że globalna sprawiedliwość wymaga powszechnego respektowania praw człowieka. "
-
-
-
-
-