-
Elfriede Jelinek – skandalistka, prowokatorka, literacka domina, femme terrible sceny artystycznej, czy moralistka, prekursorka nowych trendów, jedna z najbardziej oryginalnych współczesnych pisarek? Artykuły zebrane w niniejszym tomie pokazują, że rebelia przeciw tradycyjnemu teatrowi może uwalniać produktywny potencjał, który w przypadku Jelinek w oryginalny sposób wykorzystywany jest przez reżyserów.
-
,,Łódź czerwona” – prawda czy mit? Studia i szkice.
Niewielkie śaldy użytkowania.
,,W dziewięciu publikowanych tekstach łódzcy historycy zastanawiają się nad prawdziwością propagandowego hasła przypisującego Łodzi konsekwentnie lewicowe sympatie."
-
,,Miasto ma mieszkańców, wieś obywateli”. Kajetana Koźmiana koncepcje wspólnoty politycznej (do 1830 roku).
Tematem książki jest myśl polityczna Kajetana Koźmiana w okresie, kiedy był czynnym politykiem, a więc do 1830 roku. Zagadnieniem dominującym w omawianych tekstach poety jest kształt przyszłej wspólnoty politycznej wyłaniającej się po katastrofie rozbiorów.
-
,,Nazwę Cię – Kościuszko!”. Szlakiem bitewnym Naczelnika w Ameryce.
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,Barbara Wachowicz jest jedyną osobą, która przemierzyła cały amerykański szlak ośmiu lat walk Tadeusza Kościuszki. Książka relacjonuje wielki czyn Bohatera dwóch światów w dziejach wojny o niepodległość USA, m.in. zwycięstwo pod Saratogą i ufortyfikowanie West Point. Ważnym wątkiem książki jest prezentacja współczesnych Amerykanów, otaczających Kościuszkę wdzięczną pamięcią. Książka bogato ilustrowana, m.in. bezcennymi archiwalnymi portretami Kościuszki i oryginalną ikonografią z XVIII w.''
-
,,Przewodnia siła stolicy”. Komitet Warszawski Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej 1975-1990.
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Książka jest pierwszą próbą opisania Komitetu Warszawskiego PZPR – jego historii, struktury i działalności: od reformy administracyjnej w 1975 r. przez załamanie gierkowskiego przyspieszenia, dramatyczne wydarzenia pierwszej połowy lat osiemdziesiątych aż do upadku całej partii w 1990 r.''
-
,,Wróbel” z ,,Kamieni na szaniec”
Obtarcia, zarysowania okładek, dedykacja Krystyny Deczkowskiej.
,,Autor w książce tej opisuje życie i udział w wojnie Jerzego Horczaka (Wróbel), który był szkolnym przyjacielem J.B. Deczkowskiego. W książce autor utrwalił działalność Wróbla podczas akcji małego sabotażu, udział w walce przy ulicy Różanej, a także jego życie codzienne: opieka nad młodszym bratem, samodzielne zdobywanie wiedzy, praca nad własnym charakterem.''
-
… jeszcze tańczą ogrody ( + płyta CD )
Obtarcia, zarysowania okładek. Książka zawiera płytę CD.
,,Ta ksiązka to owoc współpracy autorów. Rysunki Krzysztofa Litwina stanowią specyficznego rodzaju interpretację graficzną poezji Jerzego Mamcarza…"
-
… zgadnij, z kim leżę?
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Jest to zbiór lekkich, dowcipnych, czasem zabawnych, a czasem refleksyjnych opowiadań. Gawęda snuje się wokół przyjaciół dawnych i teraźniejszych, aktorów znanych i mniej znanych. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami prywatnymi i filmowymi przedstawiającymi zarówno samą autorkę, jak i wielu jej przyjaciół. "
-
”Pochodem idziemy…” Dzieje i legenda Szkoły im. Stefana Batorego w Warszawie
Niewielkie ślady użytkowania.
-
-
#upał
To opowieść o pułapce, w którą wpaść może każdy, o sieci, którą na nas zastawiono, o (nie)obecności, pracoholiźmie, manipulacji.
-
10 lat MU3W. Milanowski Uniwersytet 3 Wieku 2005-2015
Album obrazujący działalność MU3W w Milanówku.
-
100 lat relacji dyplomatycznych między Polską a Bułgarią.
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Relacje pomiędzy obu państwami, przechodzącymi w XX wieku podobne procesy historyczne, polityczne oraz ustrojowe, pozostawały dość bliskie. Nieporównywalne naturalnie do relacji polsko-węgierskich, ale Bułgaria dla Polaków to nie tylko czas wakacyjnego wypoczynku nad Morzem Czarnym.''
-
-
100 największych odkryć archeologicznych
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,Oto fascynująca, bogato ilustrowana książka, w której znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące największych odkryć archeologicznych."
-
100 pytań mojego dziecka
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Niebywale trafne ujęcie tego, w jaki sposób dzieci postrzegają świat dorosłych, prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego rodzica."
-
100-lecie Wydziału Rolnictwa i Biologii 1906-2006. Tomy 1+2.
Niewielkie obtarcia rogów i rantów okładek.
-
1000 olimpijczyków. Mistrzowie olimpiad letnich i zimowych
Obtarcia, zarysowania okładek.
,,Najlepsi sportowcy wszech czasów."
-
1000 słów o dawnej broni palnej
Obtarcia, zarysowania okładek, przykurzenia, przekrzywiony blok.
,,Ilustrowany słownik znaczeniowy z dziedziny bronioznwstwa w ujęciu historycznym.''
-
1000 słów o fotografii
Obtarcia, zadarcia, zabrudzenia okładek, przykurzenia.
,,Słownik zawierający ponad 1400 haseł, z czego około 350 stanowią hasła biograficzne, około 400 to nazwy sprzętu, pozostałe to najwżniejsze i najczęściej spotykane terminy i pojęcia teoretyczne z zakresu optyki, fotochemii, technologii obróbki materiałów światłoczułych, terminy z zakresu dawnych i obecnych znanych firm fotograficznych.''