-
,,Pan raczy żartować, panie Feynman!” Przypadki ciekawego człowieka.
Zarysowani, zadarcia okładek.
,,Jedna z najsłynniejszych naukowych książek naszych czasów i jedna z najzabawniejszych autobiografii, jakie kiedykolwiek powstały."
-
-
(Zbyt) młodzi rodzice
Okładka miękka, przykurzenia.
Opracowanie poświęcone zjawisku rodzicielstwa nastolatków. Autorzy – pedagog, seksuolog i ginekolog – wykorzystali w książce zarówno dane demograficzne, jak i wyniki badań, zrealizowanych w ostatnich dziesięciu latach przez nich lub przy ich udziale, między innymi badania jakościowe młodocianych matek, ojców oraz osób, których nastoletnie dzieci (zbyt)wcześnie zostały rodzicami. Wyniki tych badań pozwoliły na przedstawienie wizerunku młodocianych rodziców z ich perspektywy.
-
-
-
-
-
-
20 tysięcy godzin w budzie – O szkole, uczniowskim losie i paru innych sprawach
Obtarcia, zarysowania, zadarcia okładek.
,,W szkole i nad lekcjami spędzamy ponad 80% czasu przypadającego na nasze szkolne dzieciństwo (od 6 do 15 roku życia) i wczesną młodość. Oznacza to około 20 tysięcy godzin przeżytych w warunkach napięcia, strachu i nudy, wśród których, jak diamenty w popiele, błyskają nieliczne chwile lepszego samopoczucia."
-
30 Jubileuszowy Zjazd Naukowy – Warszawa 9-12 września 1999
Okładka miękka, rogi lekko zagięte.
-
30 sekund o energii. 50 kluczowych pojęć, teorii i hipotez przedstawionych w pół minuty.
Bez śladów użytkowania.
,,Książka przedstawia najistotniejsze i najbardziej fascynujące tematy dotyczące zjawiska, które występuje wszędzie i dotyczy wszystkiego."
-
40 lat minęło- praktyka i perspektywy Konwencji Wiedeńskiej o prawie traktatów
Niewielkie ślady użytkowania.
-
5 prac, które zmieniły oblicze fizyki
Bez śladów użytkowania.
,,Niniejszy tom zawiera 5 artykułów, które Albert Einstein opublikował w pamiętnym 1905 roku. Prace te raz na zawsze zmieniły nasze poglądy na naturę czasu, przestrzeni i światła, autorowi zaś przyniosły sławę."
-
500 zagadek o języku polskim
Obtarcia okładek, zadarcia, zagniecenia rogów, przykurzenia.
,,Zagadki mają charakter popularnonaukowy. Więcej w nich ciekawostek, rzeczy niezwykłych, niż prawdziwej gramatyki. Zagadki dotyczą zarówno współczesnego języka polskiego i gwar ludowych, jak też historii polszczyzny."
-
-
51 zabaw (z) rzeczami. Doświadczanie rzeczywistości.
Zarysowania, zadarcia okładek.
,,Rzeczy przywołują odległe rzeczywistości, prowokują myśli. Okazują się być poskładanymi wypowiedziami, przesyłkami z dawno zapomnianymi obietnicami, pozostałościami łańcuchów zatartych słów. W rzeczach istnieją nasze strzępki, a w nas fragmenty rzeczy. Nasz stosunek do nich pokazuje, jak traktujemy samych siebie. ''
-
-
-
-
A nie mówiłem?
Zadarcia i zagniecenia okładek i rogów.
"Dlaczego nastąpił kryzys i jak najszybciej z niego wyjść?"