Wyświetlanie wszystkich 7 wyników

  • Polski kryminał retro (10): Znak zapytania

    Okładka miękka

    Z okładki:
    Znak Zapytania to potężna organizacja terrorystyczna, oplatająca swymi mackami całą międzywojenną Europę. Jej centrum dowodzenia znajduje się w Warszawie. Agentów organizacja pozyskuje szantażem i przekupstwem, a trzyma ich żelazną ręką. Każdy zna tylko tego, kto go zwerbował. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że chociaż jest szpiegiem, sam też jest szpiegowany.

    Znakomity kryminał szpiegowski Marka Romańskiego nigdy po wojnie nie został wznowiony. Zapewne dlatego, że autor dość jasno wyłożył w nim swoje poglądy na rewolucję i w niezbyt przyjemnych barwach opisał jej zwycięzców. Teraz mamy okazję po raz pierwszy przeczytać całość, bez ingerencji cenzury.

    25.00 
  • Polski kryminał retro (16): W walce z Arseniuszem Lupinem

    Okładka miękka

    Prywatny detektyw Konrad Wichura od dawna ma na pieńku ze światowej sławy dżentelmenem-włamywaczem, Arseniuszem Lupinem. Dowiedziawszy się, że słynny przestępca przebywa w Warszawie, z ochotą podejmuje zakład z jednym z bywalców Klubu „Marabutów””, że tym razem go dopadnie. Okazja nadarza się całkiem szybko – wraz z komisarzem Wagnerem Konrad Wichura wyjeżdża do majątku zamieszkałego w Polsce Francuza, pana Izydora Bitru, który prosi o ochronę, gdyż właśnie otrzymał od Arseniusza Lupina list z pogróżkami.
    W majątku pana Bitru panowie spotykają innych bywalców klubu „Marabutów””, którzy zachowują się w sposób niepokojący. A kiedy ktoś włamuje się do skarbca pana Bitru, całkowicie go opróżniając i nie pozostawiając żadnych śladów, Konrad Wichura jest całkiem pewien, że jeden z nich jest Arseniuszem Lupinem. Tylko czy wytypował właściwego człowieka?

    25.00 
  • Polski kryminał retro (4): Serca szpiegów

    Okładka miękka

    Z okładki:
    Kiedy po długiej i ciężkiej chorobie umiera ojciec Grety Nielsen, dziewczyna postanawia przenieść się do Berlina i zamieszkać u brata matki. Wuj co prawda po raz ostatni widział ją we wczesnym dzieciństwie, ale chętnie się nią zajmie: jest wysoko postawionym oficerem armii niemieckiej, ma spory majątek, a dziewczyna jest jego jedyną krewną.
    W drodze do Berlina następuje zamiana i zamiast Grety do domu wuja dociera całkiem inna dziewczyna, fizycznie wprawdzie bardzo do niej podobna, ale praca, którą ma do wykonania, raczej nie zachwyciłaby generała von Strelitza…

    „Serca szpiegów” to pierwsza część znakomitej powieści szpiegowskiej Marka Romańskiego, którą wznawiamy po niemal osiemdziesięciu latach.

    25.00 
  • Polski kryminał retro (5): Salwa o świcie

    Okładka miękka
    Z okładki:
    Czy kobieta-szpieg jest jeszcze kobietą, czy już tylko szpiegiem? Czy ma prawo zakochać się w mężczyźnie stojącym po drugiej stronie barykady? Co dla niej okaże się ważniejsze: miłość do ojczyzny czy miłość do wroga? Jak zakończy się historia dziewczyny, którą zawirowania polityczne zmusiły do odegrania niechlubnej roli szpiega?

    Zapraszamy do lektury drugiej części fascynujących przygód pieknej Szwedki. Jest to po raz pierwszy po wojnie wydana w formie książkowej kontynuacja powieści „”Serca szpiegów””.

    25.00 
  • Polski kryminał retro (6): Życie i śmierć Axela Branda

    Okładka miękka

    Z okładki:

    W kieszeni podniszczonego płaszcza, znalezionego na portowym nabrzeżu, tkwiło kilka kartek maszynopisu – wyglądało to na fragment jakiejś powieści, niestety, bez tytułu i nazwiska autora. Jedyną informacją była odręczna, prawie nieczytelna notka, w której autor zapisuje całą swoją twórczość tajemniczej pannie Norze… Wraz z pocztą na posterunek policji przychodzi list, którego autor – również niepodpisany – oznajmia o zamiarze rychłego rozstania się z tym światem. Nietrudno się domyślić, że zarówno fragment powieści, jak i ów list napisał ten sam człowiek. Być może jest już za późno, by zapobiec samobójstwu tajemniczego autora, ale policja wdraża śledztwo. Pomaga jej doktor Vulpius, detektyw-amator, który ma na swym koncie już kilka rozwiązanych zagadek kryminalnych.
    Kolejna powieść Marka Romańskiego „”Życie i śmierć Axela Branda”” przenosi nas do Ameryki lat międzywojennych.

    25.00 
  • Polski kryminał retro (8): Tajemnica kanału La Manche

    Okładka miękka

    Z okładki:
    Europą wstrząsnęła tragiczna wiadomość: jeden z najbogatszych ludzi na świecie, baron van Lövenstam, zaginął w czasie przelotu nad kanałem La Manche z Anglii do Francji. Wsiadł do samolotu na lotnisku Croydon, a po wylądowaniu w Calais okazało się, że nie ma go na pokładzie. Prawdopodobnie wypadł z samolotu w czasie podróży i pochłonęły go fale.
    Dwóch ludzi nie wierzy jednak w śmierć barona: Mc Grady, słynny angielski detektyw i Cola Flips – detektyw mniej znany, ale reprezentujący argentyńskie towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym baron van Lövenstam wykupił polisę opiewającą na pięć milionów dolarów. Rozpoczynają się poszukiwania zaginionego barona.
    Tymczasem w Buenos Aires dwaj piloci przygotowują się do pierwszego lotu przez Atlantyk. Dołącza do nich prezes argentyńskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Sensacja to nie mniejsza niż tajemnicze zniknięcie barona. Prasa i radio śledzą uważnie trasę przelotu, dzielnym lotnikom kibicuje niemal cały świat.
    Sensacyjna powieść Marka Romańskiego z 1930 roku trzyma w napięciu, ale i dostarcza informacji o początkach lotnictwa

    25.00 
  • W walce z Arseniuszem Lupinem ( Polski Kryminał Retro 16)

    Zarysowania i zagniecenia okładek.

    ,,Książka  z serii  Polski Kryminał Retro cz.16"

    30.00