-
Blog
Znany, pisarz, publicysta, opozycjonista, działacz licznych instytucji kulturalnych, rocznik 1926, decyduje się prowadzić bloga. I po paru latach publikuje swoje zapiski w formie książki.
-
-
Boski Juliusz
Okładka miękka z obwolutą, rogi lekko zagięte, przykurzenia. Zbeletryzowany portret rzymskiego cesarza jedna z najlepszych książek w dorobku autora powstał w 1961 roku, a więc w czasach, gdy o kulcie jednostki można było pisać jedynie w zawoalowany sposób. Paradoksalnie, powieści wyszło to na dobre. z jednej strony jest bowiem arcyciekawą, opartą na dokumentach z epoki biografią słynnego wodza. z drugiej znakomitym, finezyjnym esejem o degeneracji władzy i sterroryzowanym przez nią społeczeństwie. Powieść była szeroko komentowana, a blisko pół wieku od jej powstania w żaden sposób nie osłabiło jej siły ani mądrości rozważań.
-
Justyna blog drugi
Zarysowania okładek.
,,W nowej książce Bocheńskiego refleksje na temat faszyzmu przeplatają się z dialogami spod osiedlowego sklepu, wspomnienia z dzieciństwa pojawiają się po relacji z udziału w marszu kobiet, a przepowiednie na temat przyszłości Polski sąsiadują z opowieścią o kumkających żabach. To także, a może przede wszystkim, historia o miłości. "
-
Kaprysy starszego pana
Okładka miękka, rogi lekko zagięte.
Kaprysy… to wartka opowieść o współczesności, o sobie i inicjacjach. Powieść i esej. Autobiografia i duchowa wędrówka. Ze swadą i rozmachem autor udowadnia, że „kaprysić” to znaczy ciekawie postrzegać świat.Będąc chłopcem, zakochałem się romantycznie w Pierwszej. I natychmiast zacząłem cierpieć jak młody Werter w XVIII wieku. A ty Czy ty kogoś kochasz Czy cierpisz Nie są to moje pytania. Nakreśliła je na kamieniu, razem z eksplodującym sercem, natchniona osoba, myślę, że znacznie młodsza od Wertera, a ja powtarzam na klęczkach słowa tej dziewczynki. Oświadczam wam u progu trzeciego tysiąclecia, że zadała pytania epokowe.
Jacek Bocheński -
Nazo poeta
Oprawa twarda. Wydanie III według pierwotnego tekstu autorskiego bez opuszczeń i zmian wprowadzonych przez cenzurę do wydań z lat 1969 i 1974.
Opowieść o Owidiuszu – jednym z najsłynniejszych rzymskich poetów, autorze „”Sztuki kochania”” i „”Metamorfoz””. Na swój oryginalny sposób autor splata tu biografię z powieścią i esejem. Dlaczego uwielbiany artysta został wydalony z Rzymu i umarł na wygnaniu – Przeprowadzając „”śledztwo””, Bocheński pięknie pisze o dziełach Owidiusza i starorzymskiej rzeczywistości. Pełna wnikliwych spostrzeżeń, ponadczasowa rzecz o roli twórcy w społeczeństwie.
-
Nazo poeta
Okładka miękka z obwolutą. Obwoluta powycierana i uszkodzona, rogi lekko zagięte.
Opowieść o Owidiuszu – jednym z najsłynniejszych rzymskich poetów, autorze „”Sztuki kochania”” i „”Metamorfoz””.
-
-
-
Stan po zapaści
Obtarcia okładek.
,,Powieść o pierwszych miesiącach stanu wojennego oglądanych z perspektywy szpitalnego łóżka."
-
-
-