-
Głowa
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Jeśli myślenie cię męczy albo gorzej – powoduje ból głowy, lepiej odłóż tę książkę. To ryzykowna lektura – przewrotnie mówi Czesław Bielecki w pierwszych zdaniach Głowy. Czesław Bielecki – architekt, publicysta, polityk – człowiek wielu zawodów (skuteczny w każdym z nich!) w przystępny, klarowny sposób dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami na temat myślenia dla działania.''
-
Jest alternatywa. Każdy wie tyle, ile chce, szczególnie w polityce.
Niewielkie ślady użytkowania.
,,Trzecia Rzeczpospolita trwa już dłużej niż Druga, międzywojenna. Czesław Bielecki podsumowuje, czego przez te 25 lat dokonaliśmy, a jakie problemy czekają jeszcze na rozwiązanie."
-
Scenarzysta
Okładka miękka, grzbiet odkształcony.
Jest to przenikliwa powieść, będąca swoistym rozliczeniem naszych dziejów ostatniego czterdziestolecia.
Jej bohater, Al – Polak żydowskiego pochodzenia, intelektualista, walczący z PRL-em od 1968 roku – już nie żyje. Frank, Amerykanin zafascynowany jego postacią próbuje napisać scenariusz do filmu o Alu. Korzysta z jego notatek, rozmawia z rodziną, dokumentuje polską rzeczywistość przed i po upadku komuny. Jak to pokazać zagranicznemu widzowi, by poczuł atmosferę w domach i w ubeckim więzieniu w tamtych czasach, by odczuł smak zwycięstwa, dla wielu zmarnowanego?
Książka ta zdaniem krytyków jest ważnym głosem w dyskusji o naszej polskiej świadomości i kondycji. -